30 notebooků pro ukrajinské studenty

Žáci střední odborné školy svářečské a elektrotechnické v Dnipru dostali notebooky, které jim umožní výuku i v případě výpadků elektřiny.

Projekt Počítače dětem nedávno poskytl notebooky pro studenty střední školy v ukrajinském Dnipru, kteří by jinak neměli přístup k technologiím potřebným pro studium.

Online výuka na Ukrajině požadovala řešení. Dle nařízení místní municipality výuka v mateřských, základních, středních a vysokých školách Dněpropetrovské oblasti a města Dnipro probíhá nyní v režimu online, neboť se město nachází 200 km od frontové linie.

A tak se na ukrajinském velvyslanectví v Praze koncem prosince loňského roku sešli zástupci projektu Počítače dětem a předali 30 notebooků, které věnovala společnost Mironet.

Ukrajina v současné době čelí mnoha výzvám a to nejen v oblasti vzdělání, včetně nedostatečného financování a nedostatku moderních technologií. Díky tomuto projektu získali studenti přístup k počítačům a internetu, což jim umožňuje studovat a komunikovat s učiteli a spolužáky online.

Na podporu výuky tak dostala tamější Střední škola svářečská a elektrotechnická celkem 30 notebooků. V rámci rekonstrukce Ukrajiny bude právě profese svářeče jedna z nejžádanějších, i přes fakt, že už i nyní jde o velice žádané řemeslo. 

V rámci celkové podpory obnovy Ukrajiny, se na dodání notebooků na Ukrajinu podílela také agentura na podporu obchodu CzechTrade, která pomohla se zprostředkováním kontaktu na ukrajinskou školu, propojila jednotlivé subjekty a oslovila další české firmy k poskytnutí starších přístrojů.

Do charitativního projektu Počítače dětem se agentura CzechTrade zapojila již v červnu minulého roku. Její úlohou bylo oslovit firmy k poskytnutí vyřazených počítačů, které následně charitativní projekt Počítače dětem zdarma zrepasuje s tím, že část těchto počítačů bude odeslána na Ukrajinu. Nyní bylo prvních 30 kusů repasovaných notebooků darováno studentům na Ukrajině. 

Do projektu se významně zapojilo také Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, které společně s agenturou CzechTrade a Oksanou Antonenko, ředitelkou zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě, vyhledalo a oslovilo školu v Dnipru s nabídkou pomoci. Chargé d’affaires a. i. Vitalij Usatyj a ukrajinští diplomaté ekonomického úseku Valerij Demianets a Andrij Kolesničenko pomáhali také v následné klíčové komunikaci spolupráce a zároveň zajistí převoz notebooků na Ukrajinu. 

Více informací si můžete přečíst zde: https://www.pocitacedetem.cz/spolecne-s-mironet-a-s-posleme-30-notebooku-skole-na-ukrajine/

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter

Vybrali jsme pro Vás

Související

Přejít nahoru