Pomohli jsme vybavit IT technickou školu na Filipínách

Při pomoci českým dětem se nenecháme svazovat ani hranicemi ČR

Naším heslem – aby všechny děti mohly studovat – se řídíme bez výjimek. A to i v tom případě kdy se jedná o děti žijící a studující mimo ČR.

Nyní jsme spojili síly s Poslaneckou sněmovnou, konkrétně nás kontaktovala paní poslankyně Romana Fischerová s otázkou, zda bychom mohli pomoci škole na Filipínách, kterou navštěvují také české děti.

Slavnostního předávání přímo na Filipínách se účastnili zástupci školy Talahid Elementary School a za Českou republiku to byl místopředseda Poslanecké sněmovny ČR, pan Ing. Jan Skopeček, Ph.d. a samozřejmě paní poslankyně Romana Fischerová, díky které celý tento krásný záměr mohl být uskutečněn.

Paní poslankyně je členkou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Dále je členkou několika podvýborů, týkajících se školství a vzdělávání. Je tedy patrné, že stejně jako my v projektu, si uvědomuje důležitost vzdělání a my jsme rádi, že jsme společně s ní mohli pomoci i zde.

Škola se dlouhodobě potýkala s nedostatkem IT techniky  Naučit se správně používat IT techniku a umět se s její pomocí vzdělávat, je důležité nejen ve velkých městech. A tak se naše počítače dostaly až na Filipíny, na ostrov Bilirian, do vesničky Talahid. Nebyla to snadná cesta, ale stálo to za to. Děti i zástupci školy, měli z počítačů obrovskou radost. Od vedoucího odboru škol, pana Judella R. Lumpase EdD, jsme obdrželi Certifikát uznání, který nás moc potěšil.

I díky této spolupráci se nám potvrdilo, že když spojíme síly, můžeme pomoci i tam, kde by to jednotlivec dokázal jen stěží.

Pokud chcete podpořit náš projekt i Vy, podívejte se na naše stránky www.pocitacedetem.cz, kde získáte více informací o našich aktivitách. Každá pomoc se počítá!

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter

Vybrali jsme pro Vás

Související

Přejít nahoru