Počítač pro Martina a Adama

Díky finanční podpoře Nadačního fondu Simony Kijonkové, jsme mohli pomoci dalším dětem, například i v pěstounské péči.

Martinovi je 12 let a žije v domácnosti s pěstounkou a jejím manželem, kteří se o něj starají, a snaží se jej podporovat v samostatnosti. Martin má diagnostikován PAS a lehkou mentální retardaci. Péče o Martina vyžaduje celodenní dohled a dopomoc, je nutný velmi individuální přístup. Osobní počítač, který od nás dostal mu pomůže s individuální podporou přístupu k výuce, s Martinovým osobním rozvojem v oblasti IT technologií a také pomůže efektivněji a samostatně zvládat  plnění úkolů.

Adamovi je 10 let a žije s pěstounkou a jejím manželem v panelovém bytě. Adam je i přes svůj životní příběh většinou veselý a aktivní chlapec, ve škole se snaží. Pěstounka zajišťuje Adamovi zázemí a veškeré jeho potřeby. Pokud to čas a finanční situace rodiny dovolí, snaží se Adamovi zprostředkovat různé výlety, i přes to, že pěstounka je sama v invalidním důchodu. 

Adam od doby distanční výuky měl PC. Bohužel se mu rozbil a aktuálně bylo s celkově se zvyšujícími náklady na domácnost, potřeby a volný čas dítěte pro rodinu náročné našetřit na nový. Adam si na počítači plní domácí úkoly, vyhledává informace a občas u něj rád tráví i svůj volný čas, pokud zrovna není s kamarády venku..

I tyto příběhy jsou důvodem proč má naše práce smysl. A díky štědrosti partnerů, jako je právě Nadační fond Simony Kijonkové, můžeme dělat radost více dětem a rodinám. Děkujeme!

Pokud chcete podpořit náš projekt i Vy, neváhejte se na nás obrátit na emailu info@pocitacedetem.cz. Každá pomoc se počítá.

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter

Vybrali jsme pro Vás

Související

Přejít nahoru