O NÁS

Jsme skupina studentů IT a komunikačních technologií, která se rozhodla aktivně zapojit do dění a vývoje v oboru a to prostřednictvím občanského sdružení. IT People jsme založili v červenci 2013 za podpory společnosti Mironet. Naším hlavním cílem je rozvoj, propagace, podpora a výchova lidí s profesním zaměřením na technické obory, především v oblastech informačních a komunikačních technologií (ICT).

Rádi bychom se stali spojovací platformou pro mladé lidi, školy i soukromé firmy. Chceme rozšířit, prohloubit a v neposlední řadě zpropagovat spolupráci mezi jednotlivými sektory tak, aby si neustále navzájem přínášely přidanou hodnotu. Vnímáme zažité stereotypy o našem oboru a chceme ukázat veřejnosti, že ajťák je profesionál věnující se atraktivní činnosti, který si dovede i užít zábavu.

První vlaštovkou našich aktivit byl se společností Mironet pořádaný letní tábor zaměřený na počítačové vzdělání ve spojení se sportovním a videoherním zápolením. Ten proběhl v srpnu 2013 a byl určen pro děti ve věkové skupině 12 – 16 let.

Zároveň jsme ukázali, že ajťák nereaguje na vodu jako upír na její svěcenou variantu a během léta 2013 jsme s IT odborníky jezdili po největších vodních plochách v ČR, kde jsme si náležitě užívali léta.

Naše aktivity se ovšem primárně soustředí na spolupráci studentů, škol a firem v rámci praktického vzdělávání. To vnímáne jako hlavní náplň naší činnosti v současné době a nebudeme si nic nalhávat při tvrzení, že to nám jde nejlépe!