O nás

Jsme skupina studentů IT a komunikačních technologií, která se rozhodla aktivně zapojit do dění a vývoje v oboru a to prostřednictvím občanského sdružení. IT People jsme založili v červenci 2013 za podpory společnosti Mironet. Naším hlavním cílem je rozvoj, propagace, podpora a výchova lidí s profesním zaměřením na technické obory, především v oblastech informačních a komunikačních technologií (ICT).

 
Rádi bychom se stali spojovací platformou pro mladé lidi, školy i soukromé firmy. Chceme rozšířit, prohloubit a v neposlední řadě zpropagovat spolupráci mezi jednotlivými sektory tak, aby si neustále navzájem přinášely přidanou hodnotu. Vnímáme zažité stereotypy o našem oboru a chceme ukázat veřejnosti, že ajťák je profesionál věnující se atraktivní činnosti, který si dovede i užít zábavu. První vlaštovkou našich aktivit byl se společností Mironet pořádaný letní tábor zaměřený na počítačové vzdělání ve spojení se sportovním a videoherním zápolením. Ten proběhl v srpnu 2013 a byl určen pro děti ve věkové skupině 12 – 16 let. Od té doby se koná tradičně každý rok v srpnu. Naše aktivity se ovšem primárně soustředí na spolupráci studentů, škol a firem v rámci praktického vzdělávání. To vnímáme jako hlavní náplň naší činnosti v současné době.

POČÍTAČE DĚTEM
Od března 2020 se věnujeme aktuální tíživé situaci, která postihla celou planetu - pandemie způsobena virem COVID-19. Nadační fond IT People za finanční a technické podpory společnosti Mironet.cz zajišťuje počítačovou techniku do rodin v nouzi, aby děti mohli studovat online. Více informací na www.pocitacedetem.cz
Historie:
Nezisková organizace IT people o.s. vznikla 19. července 2013 jako občanské sdružení (nyní spolek). O několik let později, 8. prosince 2016, byla organizace přejmenována a 16. prosince 2018 vznikl Nadační fond IT people. Poslání a cíle se od první myšlenky nezměnily. Stále usilujeme o rozvoj, propagaci, podporu a výchovu lidí s profesním zaměřením na technické obory, zejména ICT.“

Naše projekty

Celostátní přehlídky mladých umělců

Nadační fond IT people ve spolupráci s nadnárodní soutěží krásy Miss České republiky organizuje od roku 2019 pravidelně celostátní přehlídky neprofesionálních umělců na území České republiky. V rámci těchto projektů jsou zapojeni nejen studenti odborných uměleckých škol, ale i další začínající neprofesionální umělci. Cílem projektu je zvýšení zájmu veřejnosti o tvorbu v oblasti české návrhářské módy, designu oděvů a šperků, prezentace produktů mladých umělců a spolupráce nejen se školami, ale také s odbornými asociacemi.

Počítače dětem

Počítače dětem
Charitativní projekt Nadačního fondu IT people vznikl v březnu roku 2020 s ohledem na pandemickou situaci a nutno online výuky s cílem zajistit starší IT techniku od dárců s cílem zajistit vzdělávání dětí podle motta „Počítače dětem… aby všechny děti mohly studovat“.
S tím, jak se projekt rozrostl, pomáháme nejen rodinám, ale také školám, školským zařízením, dětským domovům, nízkoprahovým zařízením a dalším subjektům pomáhajícím dětem s omezeným přístupem ke vzdělávání. Cílem je zajištění rovných podmínek vzdělávání dětí a zvyšování sociální a ekologické odpovědnosti. Součástí je také poskytnutí technické podpory, internetové připojení a digitálního vzdělávání. Speciální formou pomoci je podpora talentovaných dětí formou sociálního stipendia. Více informací na www.pocitacedetem.cz.

IT tábor

IT tábor
Děti moc dobře vědí, co chtějí. Někdo míří za sportem, jiný se už od mládí věnuje činnosti, které se může profesionálně věnovat celý život. Stará láska nerezaví, což vědí i naši lektoři z IT tábora, kteří dětem rádi ukážou, že počítač je skvělý kamarád, ale je třeba se k němu chovat rozumně. Od roku 2013 s námi na konci srpna můžeš strávit skvělý turnus plný zábavy, techniky a přírody. Kromě toho se naučíš další vychytávky a novinky ze světa informační technologie a můžeš si zasoutěžit i o zajímavé ceny. Pozor! Počet přihlášených studentů na IT tábor je omezený, protože klademe důraz na individuální přístup ke každému. Což znamená, že každý rok mám vyprodáno. Ale neboj se, pracujeme na tom, abychom IT tábory rozšířili a aby se dostalo na každého zájemce. Tábor se pravidelně koná v letních termínech kousek od Kladna v Eši u Pacova. Ač se do názvu dostala zásadní zkratka IT, čeká děti podstatně rozmanitější program. Ač je centrem pozornosti vzdělávání, jak si nastavit počítač, k čemu slouží jednotlivé komponenty a jak se nezamotat do datových sítí, užijí si děti i poctivou dávku pohybu. Počítejte ovšem s tím, že až se junior z tábora vrátí, bude Vás udivovat spoustou slov, která možná ani sami neznáte – ápéčko, drajvry, sípíjů nebo bůtování je jen začátek. Kurz koncipujeme tak, aby se vyvážila dětská hravost s netradičním učením. Nelíbí se nám klasické počítačové kurzy, kde si děti otevřou Word a po týdnu se dostanou maximálně k formátování textu – nudili by se u toho nejmladší dvanáctiletí účastníci, stejně jako šestnáctiletí matadoři. Kdepak, IT tábor s Mironetem není školení, ale zábava sestavená podle zkušeností našich vlastních dětí!

Roadshow s ajťákama

Roadshow s ajťákama
Léto je údajně pro ajťáky nejhorší část roku. Proč? Svítí nejvíc sluníčko a chudáci pak přes odlesky nevidí na monitor. A tak jsme si řekli, že když léto využíváme pro venkovní aktivity častěji, než jindy, dokážeme svou nezávislost na počítačích pořádnou letní akcí. Symbolem léta je teplo a koupání. Obrážíme proto česká koupaliště s vlastním programem, kterému při letním zapaření mozku říkáme jednoduše roadshow. Nesmí na ní chybět novinky ze světa IT, které rádi předvedeme, popíšeme a necháme vyzkoušet, ale těžištěm projektu je sport. Můžete si vyzkoušet aquazorbing, skákací boty a programu dodávají šťávu buď zákusky z občerstvení, nebo vzrušení z různých soutěží. Summer adventure 2013 byla jednou z našich největších akcí. Spolupracovali jsme na ní s mnoha známými značkami a jmény – jen namátkou oblečení Husky, Gorenje, Kia nebo kola Author. Pozvali jsme si i mistry populární zumby, které reprezentoval Petr Pik.Doufáme, že si podobnou „divočinu“ ještě někdy užijeme a kdo ví, třeba se na ní rovnou potkáme. O ajťácích se traduje, že nejvíce světla absorbují ze svitu monitoru. Kdyby vás slyšeli… Na používání počítače není nic asociálního, což dokazuje právě ajťáky pořádaná soutěž Miss Léta (nyní Miss České republiky). Oslovit dívku je pro pány jedna z nejtěžších disciplín a její zvládnutí proto dokazuje, že fanoušci do počítačů jsou lidi stejně jako umělci, právníci, doktoři nebo sportovci.

Kontakty

Mgr. Věra Havlíkovákontaktní osobainfo@itpeoplecz.cz
 
Bankovní spojení: 277704537/0300
Nadační fond IT People
Hráského 2231/25, Praha 4
IČO: 01873130

Napište nám

© 2011 - 2023 IT PEOPLE. Všechna práva vyhrazena. Designed By JoomShaper | Jan Vrkota