Jak je jednoduché získat heslo k Facebooku?

Jak je jednoduché získat heslo k Facebooku?

Kdo by se mi chtěl nabourat do počítače? Co by tam asi hledal? Nic tajného tam nemám. Něco podobného už jste si možná i vy samy řekli. 

Článek, který zveřejnil sever Novinky.cz je ale jiný než ty předchozí a nutí k zamyšlení. Žena, které se nabourali do účtu na Facebooku není známá osobnost, ani korporace, ale obyčejný člověk, který má účet na Facebooku stejně jako dalších asi 3,5 milionů Čechů.

A teď se zamyslete. Pokud patříte k té skupině lidí, které na bezpečnosti nezáleží, protože přece naFacebooku nemáte nic důležitého. Vzali byste své heslo a zveřejnili ho? Vždyť ať se každý podívá, co tam máte. Je to jen pár fotek z dovolené, pár fotek vašich dětí, vašeho nově zrekonstruovaného domu a nějaká ta komunikace s přáteli. To už je jiná, že?

A teď se zamyslete podruhé, je vaše heslo opravdu tak silné a bezpečné? Máte unikátní heslo, které nepoužíváte pro žádný jiný účet? A jaké je to heslo? Je to jméno zpěváka oblíbené kapely, jejíž písničky pravidelně sdílíte na Facebooku se všemi přáteli, je to sloučenina jmen vašich dvou dětí nebo manželova přezdívka, kterou znáte přece jen vy a chlapi z hospody nebo je to jméno vašeho psa z průkazu původu, které přece nikdo kromě dalších 150 členů kynologického klubu nemůže znát.

Všechny tyto údaje o vás zřejmě ví celá vaše rodina, vaši přátelé i známí a zřejmě i jejich přátelé a známí. A můžeme se jen dohadovat, jestli na to šla hackerka z článku tímto způsobem nebo nějak jinak. Každopádně jí nedělalo problém se do účtu své příbuzné dostat, udělat tam pár změn a ještě jí změnit heslo. Kdyby to neudělala, zřejmě by na to nikdo nepřišel. Zde je důležité si uvědomit, že to není jen o tom, že si někdo prohlédne obsah vašeho účtu, ale může ho měnit a vydávat se za vaši osobu. Pro ty, kdo navíc používají na Facebooku kreditní kartu pro hraní pokeru nebo jiných her to samozřejmě může mít i mnohem horší následky.

Pokud máte problém si zapamatovat svá hesla, můžete využít správce hesel StickyPassword. StickyPassword zajistí bezpečný a automatický přístup k vašim heslům a osobním údajů a vy si místo desítek hesel pamatujete jen jedno.