Bacha na Facebook! I učitelé ho okupují

Bacha na Facebook! I učitelé ho okupují

Sociální sítě jsou jako ústředí CIA při dni otevřených dveří. Zajímají nás, pobaví, zabijeme na nich spoustu času a občas litujeme toho, co jsme se dozvěděli. A stejně, jako nám Facebook infiltroval osobní život, začíná se roztahovat i do sféry školní a pracovní. Stačí jeden příspěvek a o malér je postaráno.

Bereme své myšlenky jako soukromí a přitom se nerozpakujeme je ukázat celému světu. Schválně, sáhněte si do svědomí a řekněte, že jste si nikdy na nikoho veřejně nestěžovali. Najednou je s vámi v týmu a zjistí, že od první minuty na něj míří obviňující prst. Dokážete se po takové hrozbě spřátelit?

Dokud jsou spory na osobní rovině, dají se řešit konstruktivní debatou, otázkou je, jak se postavit k obecnějším problémům. Co xenofobie? Obvinění z plagiátorství? Má se jím škola zabývat? Jak si udržet vlastní reputaci?

Většina škol se zatím stará pouze o své oficiální profily a na osobní komunikaci nehledí, maximálně upozorňuje na nevhodný tón komentářů. Co za rok? Za dva? Stačí jedno vyostření názorů a sociálními sítěmi se prožene hotová tsunami.

Přispíváte na stránky škol? Myslíte, že by měli učitelé se studenty komunikovat prostřednictvím sociálních sítí? Podělte se o své názory!