Dvě přednášky najednou? Jde to!

Dvě přednášky najednou? Jde to!

IT má asi tak miliardu výhod a jedna z nejvýznamnějších je, že se této disciplíně můžete věnovat, i když nehodláte vytáhnout paty z domu. Studium za pomocí moderních technologií je trendy a jen zřídka na klasické přednášce informatiků uslyšíte nenáviděnou větu: „Schovejte si notebooky!“

Nechceme vás ponoukat, abyste snad na hodinách nedávali pozor, ale rozhodně byste měli věnovat chvíli programu Microsoft Virtual Academy. Jak název napovídá, jedná se o on-line školení rovnou od Microsoftu. Nebudou vám tedy přednášet pánové nabiflovaní z literatury, ale pánové a dámy napěchované aktuálními vědomostmi z praxe. Do MVA se můžete přihlásit bezplatně a z jedenácti jazyků si taky určitě vyberete ten, který ovládáte. Kurzy jsou odstupňované tak, aby mohli začít i studenti od IT nepolíbení, vyšší úrovně ze začátečnických levelů vycházejí a umožňují se dále rozvíjet a specializovat.

Každé školení vrcholí testem, kdy srovnáte své síly s účastníky i ze zahraničí. Už jen z České republiky MVA využívá asi osm tisíc studentů, takže certifikát úspěšného absolventa nejde brát na lehkou váhu.

Forma on-line studia na MVA je v několika podobách – můžete se přihlásit na elektronické konference, webináře a stačí si udělat dobré jméno a můžete po škole startovat kariéru třeba rovnou u Microsoftu.