10 hvězd, které hrají s diplomem

10 hvězd, které hrají s diplomem

Znáte je jako hudební hvězdy. Potkáváte je na internetu i v televizi, oslněné slávou a reflektory. „No jo, bohatí tatínci a troška talentu,“ řeknete si. Omyl, mnozí z nich tvrdě dřeli, aby získali vzdělání a popularita přišla sama od sebe.

Gloria Estefan

Jestli posloucháte latinskoamerický pop, ani toto jméno pro vás nebude neznámé. Tato dáma prodala 100 milionů alb a singlů a patrně ví, co mají posluchači rádi – aby ne, když vystudovala psychologii.

 

Chris Martin

Lamač dívčích srdcí z Coldplay na intelektuála vypadá, není se proto čemu divit, že tento pán byl chopen získat titul Bc. ze studií o starověku na University College v Londýně.

 

Carrie Underwood

Pro Čechy víceméně neznámé jméno. Ale v USA? V líhni hvězdiček pofidérní úrovně? U nás reputace Superstar rok od roku upadá, ale tahle holka už vlastní bakalářský titul z masmediální komunikace. To není špatné, že?

 

John Legend

Existuje studijní obor Sbírání cen Grammy? Pokud ano, jeho čestným majitelem by mohl být i tento hudebník, kterého znáte nejspíš jako interpreta písně Who did that to you z Nespoutaného Djanga.

 

Kenny Chesney

Country je doménou Divokého Západu, ale 30 milionů prodaných alb a diplom z reklamy už vypovídá o talentu tohoto muže.

 

Lionel Richie

Jde ekonomie s hudbou dohromady? Evidentně ano, Lionel Richie zabodoval v obou oborech – v tom studijním bakalářským titulem, v hudbě hitem We are the world.

 

Ludacris

Pamatujete si ho jako jednoho z parťáků Paula Walkera z Rychle a zběsile. Hraje, rapuje, ale dokázal, že má výdrž i na studium – a do oboru se trefil, Ludacris absolvoval bakalářské studium hudebního managementu na Georgia State University.

 

Greg Graffin

Pěsti do vzduchu a pogo!  Kapelu Bad Religion táhnul zpěvák chytrolín – punk jde evidentně dohromady i s doktorátem ze zoologie. A pozor, Greg Graffin obojí zvládal současně.

 

M.I.A.

Hip-hop si možná spojíte s řetězy okolo krku, kšilty o velikosti kapoty a kalhotami s pasem u kolen, ale ani jemu se vzdělání nevyhýbá – opět se ale vracíme ke kreativním oborům, M.I.A. vystudovala výtvarné umění.

 

Brian May

A jsme na konci, musíme přitvrdit. Legendární kytarista Queen se nespokojil s ničím menším, než doktorátem z astrofyziky z Imperial College of Science, Technology and Medicine v Londýně a ještě zastával pozici rektora univerzity v Liverpoolu.