IT People jezdili po největších vodních plochách v ČR

IT People jezdili po největších vodních plochách v ČR

Představujete si počítačového specialistu jako zarostlého a pobledlého poustevníka v lese kabelů a elektrických obvodů? Jako někoho, kdo mimo své hájenství nevnímá ani roční období? Kdepak, my sami jsme ajťáci a třeba takové léto si umíme náležitě užít. Protože chceme kouzlo technologií předat i těm mladším - zatím třeba nerozhodnutým – studentům v celé jeho podobě, nesmímě opomenout i příjemné stránky naší práce.

V létě 2013 jsme objeli snad všechny navštěvované vodní plochy u nás a to vše za účelem  "lovu“ mladých talentů pro náš obor. Na Máchově jezeře jsme odstartovali a nachystali program pro celé léto. Palačinky zdarma, aquazorbing, beachvolleyball, vědomostní soutěže pro velké i malé nebo skákací boty – určitě jsme ukázali, že se ajťáci nenudí.

Na roadshow se objevila i populární soutěž Miss Léta a její semifinálová kola přilákala mnoho kolemjdoucích. Spojení atraktivního prostředí, bezstarostné nálady a atypicky testovaných vědomostí zaujalo i ty, kteří se přišli jen osvěžit k vodě. Jsme rádi, že se potvrdilo, že informační technologie nejsou doménou pánů, leckteré slečny zahanbily svými znalostmi i lidi s praxí v oboru.

Neformálním symbolem celé roadshow se staly brýle se silnými obroučkami, běžně spojované s až nezdravě úspěšnými studenty a retro stylem, tolik populárním mezi současn. Nebyl proto důvod je nepoužít i jako logo celého projektu.

Celé léto jsme putovali a troufáme si říci, že leckoho naše návštěva na Slapech, Lipně, Vranovské přehradě, stadionu na pražské Slavii nebo Aquapalaci v Čestlicích přesvědčila, že IT obor je stejně krásný, ne-li krásnější než kterýkoli jiný.

Vnímání oboru IT se diametrálně liší. Pro část lidí je to atraktivní obor plný nejnovějších technologií, pro jiné svět podivínů preferujících svit monitoru místo kontaktu s lidmi. Oba pohledy jsou samozřejmě extrémní, přesto si IT zaslouží svou porci pozornosti.

Přispět k tomu má roadshow po českých přehradách, která odstartuje 13. 7. 2013 na Máchově jezeře, kde najdete i stánek Mironetu, jakožto partnera akce. Program je zaměřen na letní volnočasové aktivity, k čemuž svádí i volba prostředí.

Užít si tak bude moct celá rodina. Na aquazorbingu, windsurfingu, módních přehlídkách, fitness nebo barmanské show si každý najde to své. Chybět nebudou ani aktivity pro nejmenší včetně soutěží. Akce bude probíhat v létě každých 14 dní po celé republice.

Neláká-li vás voda v jakékoli své podobě, můžete si udělat i zajímavý výlet na motoristické akce, konající se v Sosnové u České lípy v polovině července a Prague Car Festival na přelomu srpna a září.

http://www.youtube.com/watch?v=FWzsqN2mPgI