Microsoft opouští hlavní manažer výzkumu

Microsoft opouští hlavní manažer výzkumu

Kevin Schofield, člověk, jenž byl v čele výzkumu společnosti Microsoft po dlouhých 17 let, se rozhodl opustit svoji dosavadní funkci. 

Nastoupil do vedení výzkumu Microsoftu v době, kdy se společnost čerstvě stala tou nejhodnotnější na světě. Děti ve svých obývácích drtily Nintendo 64 nebo první PlayStation a program Deep Blue od IBM porazil Garryho Kasparova v partičce šachu. Ač se to nezdá, je to sakra dlouhá doba.

Právě tehdy se Kevin stal šéfem týmu čítajícího skoro 1100 inženýrů a vědců z celého spektra počítačové vědy. Jako hlavní manažer takto důležité firemní divize se spolupodílel na širokém spektru aktivit Microsoftu od základního výzkumu po výslednou podobu některých produktů.

Ve své pozici zároveň určoval postoj firmy k jednotlivým skupinám produktů a byl horlivým obhajovatelem významu výzkumu ve vnitřní struktuře Microsoftu.

K celé rošádě napsal na Facebook následující: „ Miluji MSR a vývoj jeho směřování a část mne je smutná, že odcházím, ale byl jsem zde zároveň dlouhý, dlouhý čas a je pro mne nejspíš dobře procvičit si i nějaké jiné svaly.“