Prezident PayPalu se vyjádřil pro měnu BitCoin – jeho společnost v ni prý věří.

Prezident PayPalu se vyjádřil pro měnu BitCoin – jeho společnost v ni prý věří.

Ředitel společnosti PayPal musel na svém Twitteru řešit kiks svého impéria tím, že vyjádřil podporu virtuální měně bitCoin. Ta se v budoucnu ovšem může stát jeho přímým konkurentem.

David Marcus, prezident společnosti zajišťující nejpopulárnější on-line platební systém na světě, moc dobře ví, že s rapidně expandující digitální měnou musí počítat. Toto uvažování potvrdil svým tweetem, ve kterém uvádí, že jeho společnost v BitCoin v podstatě věří.
 
Nejedná se ovšem o akt dobré vůle jako spíš reakci na bouři popuzených ohlasů po tom, co se na diskuzním fóru Reddit objevil post obsahující zprávu od podpory PayPal upozorňující na rozpor uživatelských pravidel a využívání PayPalu jako nástroje pro směnu jednotlivých měn - včetně těch digitálních.
 
Hlavním argumentem kritiků byla skutečnost, že zákaz zahrnuje i transakce s minery – počítači fungujícími jako pomyslný motor celého měnového systému. Ty sice měnou nejsou, ale jsou sní neodmyslně spojeny. Marcus na Twitteru přesto uvedl, že celá zpráva od klientského helpdesku byla napsaná špatně a pracuje se na její revizi.
 
Celá tato kauza ukazuje jak dopodrobna velké společnosti digitální měnu sledují i přesto, že třeba pro PayPal se BitCoin brzy může stát nepříjemnou konkurencí.