Hlavní návrhář Windows 95 přináší novou aplikaci pro ještě hezčí videa.

Satoshi Nakajima
Satoshi Nakajima

Satoshi Nakajima má za sebou architektonickou práci na takových projektech, jako byly Windows 95 a 98. V současnosti přichází s novým řešením, pro natáčení mobilních videí.
Satoshi Nakajima byl svého času vrchním software architektem společnosti Microsoft. Jeho brilantní mozek byl zodpovědný za podobu operačních systémů Windows 95 a 98 tak, jak si je pamatujeme dodnes.
 
Po odchodu z mamutího koncernu se Nakajima rozhodl dále věnovat své práci na platformách Mac a iPhone. Také se stal zakladatelem úspěšné designové společnosti UIEvolution, zaměřující se na multiplatformová SW řešení pro firemní klientelu.
Vize samotného tvůrce spočívá v tom, že většina videí v dnešní době je nesdílena z prostého důvodu – nevypadají hezky. Klíčem ke změně tohoto stavu je dát uživatelům do rukou, potažmo do telefonů, dostatečně silný nástroj pro natáčení. A to si klade za úkol Video Shader.
V čem se tato aplikace liší od ostatních, na úpravu videa zaměřených, konkurentů? Video Shader aplikuje efekty na obraz v reálném čase – už při samotném natáčení  tak tvůrce vidí, jak bude vypadat výsledek jeho tvořivého snažení. A to není všechno. Společnost plánuje spustit nástroj pro tvorbu unikátních videofiltrů pomocí jejich kombinace. Tento přístup předpokládá masivní komunitní vklad vzhledem k možnosti sdílet už hotové filtry s ostatními.
Mobilní média nejsou pro Nakajimu novinkou. Už v minulosti stál například za spuštěním služby  Photoshare, se kterou zažil drtivou porážku s nástupem Instagramu. On sám ale necítí resentiment a nemá se svojí novinkou potřebu vrátit úder. Video Shader je nastavený tak, aby jeho plody byly ukládány do běžné složky a bylo je možné sdílet prostřednictvím nám známých a populárních sítích, včetně Instagramu. Video Shader je tedy spíše doplňkovým produktem, než přímým konkurentem.
Jedinou nevýhodou celé aplikace je to, že jakmile je video jednou natočeno, nejde již zbavit efektů. Pokud jste zvědavi, určitě celou záležitost můžete vyzkoušet na iOS App Store.