>

Připravte se na výběrové řízení aplikací do smartphonu

Připravte se na výběrové řízení aplikací do smartphonu

Jak vypadá přijímací rozhovor tuší asi každý. Někdo se na něj pilně připravuje studiem psychologických knížek, trénuje před zrcadlem neverbální komunikaci a učí se „správné“ odpovědi i na zákeřné otázky, jako „Které jsou vaše špatné vlastnosti?“

Některé firmy používají při výběrovém řízení i testy zaměřené na analytické myšlení, jazyky, nebo kreativitu. Nejvíc zkušeností nám v hlavě uvízne až po praktické ukázce – určitě si teď vybavíte aspoň jednu otázku, kterou jste v testu „netrefili“, ale teď už byste odpověď vysypali z rukávu, i kdyby Vás probudili o půlnoci.

Rozhodně proto neuškodí zkusit si takovým testem projít na nečisto – třeba rovnou v telefonu. KPMG připravilo českou aplikaci Test2Job, která vám minimálně nastíní, co všechno vás může potkat.

Start vás čeká třeba u klasických úkolů z IQ testů, jako je doplňování číselných řad nebo rychlost v násobilce, zkuste ale i test z multitaskingu. Divíte se, kde se v aplikaci bere? Hned v prvním zaměstnání si uvědomíte, jak je paralelní zpracování důležité a naučíte se, jak odpovídat na e-maily, sledovat řeč šéfa a plánovat si vlastní úkoly zároveň.

Tak s chutí do toho a přejeme hodně štěstí u pohovorů!

© 2011 - 2020 IT PEOPLE. Všechna práva vyhrazena. Designed By JoomShaper | Jan Vrkota