>

Ideální práce? Google nebo Škodovka

Ideální práce? Google nebo Škodovka

Homer

Švédsko je z pohledu Čecha země chladných hlav. Není proto důvod se divit, že výzkumná společnost Universum pochází právě odtamtud. Statistika je pro většinu studentů jen sbírka vzorečků a nutný předpoklad pro splnění základních předmětů, výsledky už jim tak cizí nebudou: každý si chce v životě najít dobré místo, práci, kde je skvělé se uchytit. Jak vypadá žebříček nejatraktivnějších zaměstnavatelů pro rok 2015?

Největším ternem je ukrást si židli v Google – první dvě místa obsadil tento gigant jak v oblasti Business/Commerce, tak IT. Google je zkrátka leader, který udává tempo už několik let a tvoří tak protiváhu k Apple – ten však vystupuje jako ryze americká značka s uzavřenou komunitou a pro Evropany, respektive Čechy je už „trošku z ruky“ jako nedostižný sen.

Velmi dobře si stojí i automobilka Škoda. Aby ne, silné německé zázemí, stabilní rozvoj a blízkost moderních technologií. Škodovka vítězí především u ekonomických směrů, technici dávali hlasy především ČEZu nebo Metrostavu.

Jinými slovy, láká zázemí velké a zavedené značky, která už měla příležitost dokázat, jak vysoko si stojí. Kromě nich získaly plusové body i státní organizace, ať už ministerstva či bezpečnostní složky. Druhá strana mince už tak kladně znít nebude – se státního sektoru mladí lidé rádi migrují do soukromých firem, kde mají vyšší šanci na kariérní i profesní růst.

Nu, uvidíme, jak se během roku tento žebříček promíchá, zatím si můžete přečíst kompletní výsledky na: http://www.universumczech.com/vysledky-pruzkumu

© 2011 - 2020 IT PEOPLE. Všechna práva vyhrazena. Designed By JoomShaper | Jan Vrkota