>

Facebook koupil populární aplikaci WhatsApp za 16 miliard dolarů.

Facebook koupil populární aplikaci WhatsApp za 16 miliard dolarů.

Facebook

Společnost stojící za největší sociální sítí na světě pokračuje ve své akviziční výpravě a odhodlala se ke svému dalšímu kroku – kecálek WhatsApp je jeho nejdražší koupí od akvizice Instagramu, která jej vyšla na 1 miliardu dolarů. 

WhatsApp je v zásadě prostá aplikace, umožňující poslat jednotlivcům nebo skupinám text, video, foto a audio zprávy. První rok je zdarma a každý další vyjde svého uživatele na 99 centů. Tento nekomplikovaný princip si našel 450 milionů uživatelů. A zájem Facebooku.

„Naše poslání je udělat svět více otevřeným a propojeným,“ napsal CEO Facebooku Mark Zuckerberg. „Toho chceme docílit budováním služeb, které pomáhají lidem sdílet jakýkoliv druh obsahu s jakoukoliv skupinou lidí se jim zachce. WhatsApp nám pomůže toho docílit pokračováním vývoje služby, již lidé kolem světa budou rádi používat každý den.“

Pro společnost s 55 zaměstnanci se vstupem pod křídla mamutí korporace nemění prakticky nic. Její sídlo zůstane ve svém sídle v Santa Clara a nadále bude fungovat nezávisle. Samotný produkt pak zůstane komplementem k Messengeru od Facebooku.

© 2011 - 2020 IT PEOPLE. Všechna práva vyhrazena. Designed By JoomShaper | Jan Vrkota