>

Počítače dětem

Počítače dětem

Image
Pod záštitou Nadačního fondu IT People za finanční a technické podpory Mironetu se snažíme pomáhat v krizové situaci, která nastala prakticky přes noc a ochromila celou zemi. Koronavirus si nevybírá a postihuje všechny bez rozdílu. Některým rodinám ale ztížil situaci natolik, že nemají prostředky pro obstarání vybavení pro své děti a jejich výuku na dálku.
V tomto jsme se rozhodli podat pomocnou ruku a být mostem mezi dárci techniky, dobrovolníky a rodinami v nouzi; a celou akci zastřešit. Společnost Mironet se rozhodla za minimální poplatek zapůjčit počítače a notebooky pro rodiny, které to potřebují nejvíce. Po uplynutí zápůjční doby společnost Mironet ve spolupráci s Nadačním fondem IT People a dalšími specializovanými organizacemi a agenturami vyberou rodiny, do kterých bude počítačová technika darována jako DAR. Naším cílem je, aby děti nezameškávaly výuku a byly schopny dokončit tento školní rok.
Image
Celý projekt s názvem POČÍTAČE DĚTEM se spustil 19. března a za necelých 14 dní se nám podařilo získat spoustu nadšených lidí, s ochotou hned pomoci a navázat spolupráci se školami a vládními organizacemi. V současné době probíhá přebírání počítačů, jednotlivých komponentů a notebooků od dárců, následuje svoz veškeré techniky do Mironetu, kde probíhá revitalizace a instalace nového softwaru. Za dohledu odborníků z řad technického oddělení Mironetu a zástupců akademické půdy (Ped. fakulta Karlovy univerzity) pro vás připravujeme kompletní konfiguraci hardware a software. Ačkoliv víme, že současné studium online není na technické vybavení počítače náročné, minimální konfigurace musí být splněny a my každým dnem stavíme a připravujeme počítače pro ty, kteří si nemohou dovolit pořídit počítačovou techniku vlastní cestou. Začátkem dubna byly předány první počítačové sestavy.

 

Veškeré informace k současným aktivitám můžete sledovat na www.pocitacedetem.cz či nás kontaktujte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 
© 2011 - 2021 IT PEOPLE. Všechna práva vyhrazena. Designed By JoomShaper | Jan Vrkota